הלקוח
חברת טכנולוגיה מובילה בתחום התמלול של קבצי סאונד, המציעה חבילה של פתרונות בינה מלאכותית לניתוח קול, אינטגרציות פשוטות וכוח עבודה מקצועי הגדול בעולם להפקת כתוביות.
האתגר
החברה גדלה באופן מהיר מאוד בשנים האחרונות, ורכשה מספר גדול של חברות בנות שנותנות פתרונות ושירותים בתחום בו היא פעילה. לחלק מהחברות הבנות היה פתרון דאטה ואנליטיקה משלהן, ולחלקן לא היה פתרון כזה.
מטרת הפרוייקט היתה לייצר תשתית אחידה ומשותפת לכל החברות בתחומי ה-Finance וה-Operations. התשתית נועדה לתת מענה לכל מקורות המידע השונים מהחברות הבנות, ובנוסף ליצור אמת ארגונית אחת ושפה עיסקית משותפת, שניתן בעזרתה לתחקר את המידע.
הדרישה הייתה לראות את כלל המקורות בראייה עסקית אחידה ולאפשר גמישות לתחקור כל עולם תוכן בנפרד, לפי הקשרים והישויות הייחודיות לו.האתגר העיקרי בפרוייקט היה ריבוי טבלאות עם תוכן דומה, מבנה טבלאי שונה באותו נושא עיסקי, שמות שונים לעבודות השונות ושדות שונים – והיה צורך עסקי לאחד את התכנים ואת הערכים בהתאמה.
כמו כן, התשתית תוכננה כך שתתמוך בשילוב של חברות בנות נוספות בעתיד.
מקורות הנתונים היו מגוונים מכיוון שבחברות הבנות השונות היו מערכות שונות בפורמטים שונים – בחלקן בסיסי נתונים (on-prem ו-cloud) ובחלקן קבצים. אי לכך, נדרשה יכולת עבודה עם קבצים, עדכון נתונים חדשים ומחיקת הישנים במערכת בהתאם לדרישות העסקיות הדינמיות.
הפתרון
הפתרון שתוכנן והוקם מבוסס DWH, באמצעות הטכנולוגיות הבאות:
Snowflake – מחסן נתונים שמאגד את כל המידע, כולל הלוגיקות העסקיות שפותחו שיפותחו בעתיד. מאפשר להנגיש את המידע ללקוחות פנימיים וחיצוניים מבלי שיידרש שכפול של מידע.
Rivery – מאפשר חיבור מקורות מידע מגוונים בצורה קלה, ואין צורך בכתיבת קוד.
ניהול פשוט של הרצת התהליכים, ניטור ותחזוקה.
התוצאה
ברמה העסקית פותחה תשתית חזקה ורחבה עבור צוות ה-BI בחברה, אשר איפשרה לצוות להגיב במהירות לבקשות עיסקיות ולקצר משמעותית זמני פיתוח בהטמעת בקשות עסקיות ושינויים שנדרשו.
לשם המחשה: בקשות עסקיות שבעבר ארכו שבועות לוקחות כיום מספר ימים בודדים בלבד.
החברה מורכבת ממספר חברות בנות שנרכשו, ולכן ישנו מגוון גדול של סוגי מערכות בהן נשמר המידע וכן יש שוני מחברה לחברה באופן שבו נשמר המידע. המודל מאפשר התבוננות כוללת על כלל החברה ובפרט, על כל אחת מחברות הבנות. התאפשרה יכולת הסקת מסקנות על ידי ניתוח הפעילויות השונות, ביצועי עובדים, ניתוח עבודות, שירות ואיכות עבודה. ניתן באופן זה למסור ולעדכן את כל אחת מהחברות בנות על אופן תפקודה ולייעל תהליכים עבור כל אחת מהן בהתאם ובנוסף כחברת אם, המתבוננת על כל החברות הבנות באופן אחיד.התשתית איחדה את כלל מקורות הנתונים השונים ומאפשרת לתחקר ולנתח את המידע בראייה רחבה של כלל החברה, למשל: ביצועי עובדים, עלות ותמחור עבודה, ניתוח זמני עבודה ונתוני תפוקה ללקוחות השונים וכן באופן פרטני לכל מקור.
איחוד טבלאות שונות בעלות אופי עסקי דומה – כגון סוגי העבודות השונות – תחת ישות אחת, מהווה מקור נתונים מרכזי שבו ניתן לאגד ולחקור את המידע באופן יעיל ומהיר.התשתית תומכת בשני מודלים עיקריים – המודל הראשון הינו איחוד של כלל המערכות למקום מרכזי אחד, עם שפה משותפת שמאפשרת תחקור כלל מערכתי של כל המידע של החברות בנות. המודל השני תומך בתשתית מפורטת לכל מקור נתונים ומאפשר לרדת לרמת המקור ותחקור הקשרים הטבלאיים והנתונים העסקיים הספציפיים אליו.
באופן זה המערכת מאפשרת תמונת מצב כללית ורחבה וגם ספציפית וייעודית למקורות השונים תוך מעבר ממהיר בין המודלים השונים.
התשתית כוללת מודל נתונים מורכב אבל גמיש, המאפשר חיבור עסקי אמין ומהיר בין המודלים השונים מהמערכות השונות וכן תומך בהוספה והרחבה של המודל בעתיד באופן מהיר וללא שינוי של המערך הקיים.
בנוסף, התשתית מאפשרת בנייה של דשבורדים בכלי ה-BI של הלקוח (Tableau) וכן הסבת דשבורדים ישנים שעבדו מעל פתרונות קודמים, לעבוד מעל התשתית הקיימת.

מרכיב משמעותי נוסף בפרוייקט הינו ביצוע טעינות מה-DWH למערכות תפעוליות כמו Netsuite ו-Salesforce. הטעינות בוצעו לשם עדכון המערכות בנתונים שנטענו מקבצים ל-DWH וקיים קושי לטעון את הקבצים הללו ישירות למערכות התפעוליות. בנוסף, ב-DWH בוצעו עדכונים והתאמות לנתונים שנטענו מהקבצים ואיחוד מקורות מקובצים במקרים נוספים. העדכון התבצע ע”י Rivery. ברמה העסקית התאפשר עדכון נתונים במערכות השונות ובכך עדכון המשתמשים השונים במערכות בנתונים חדשים ומעודכנים.

Join Us!

קבלו למייל ניוזלטר עם העדכונים והחידושים הכי חמים בתחום.
להצטרפות הרשמו בטופס כאן: